понедељак, 24. октобар 2022.

U sefu Kajmakovićeve pronađeni dokumenti iz predmeta koje je obustavila kako bi uzela novac od narkodilera i kriminalaca; Pronađeni dokumenti i iz dva predmeta o kojima sam pisao i dokazao kakav i koliki je kriminalac Kajmakovićeva


Piše: Slobodan Vasković


Prije nego je podignuta disciplinska tužba protiv Diane Kajmaković (21.10.o.g.), nekadašnje visoke funkcionerke Tužilštva BiH, izvršen je pretres njenoh stana.


Pretres je izvršilo Tužilaštvo BiH.


Tokom pretresa pronađen je sef u kojem je Kajmakovićeva sklonila dokumente koji su trebali da se nalaze u određenim predmetima, a nikada ih nije dostavila.


Dokumente je krila kako bi “pokrila” svoj kriminalni rad.


Među dokumentima iz brojnih predmeta, nađeni su i oni koji se odnose na dva slučaja o kojima sam pisao.


Prvi je slučaj oslobađanja velike narkogrupe o kojem sam pisao u tekstu  - Diana Kajmaković - “Šampion NarkoIntegracija”, što sam ga objavio 08.06.2022. godinre


Drugi slučaj je oslobađanje grupe kriminalaca koji se mogu svrstati u naftnu mafiju, što sam objavio u tekstu “KoltDiana/SkajTetka/NarkoMajka - Evolucija Diane Kajmaković od Lažnog Dizelaša do Čistog Kokaina”, 02.06.o.g.


U nastavku podsjećam na ključne detalje oslobađanja narkogrupe i reemitujem “Kolt Dianu”. 


Organizovana NarkoGrupa koju je Kajmakovićeva oslobodila

1.

Slučaj međunarodne organizovane narkogrupe” koju je Kajmakovićeva oslobodila, a koji ću u nastavku detaljno opisati, ujedno je užasna slika dobrog dijela pravosuđa u BiH; Obrazac po kojem se ponašaju.


Sve počinje u noći 30/31.04. kada je u velikoj međunarodnoj akciji više policijskih agencija iz regiona uhapšeno više osoba, a zaplijenjeno je 67,4 kilograma skanka.



Tada su uhapšeni Aleksandar Međedović, Puniša Nikolić i Danilo Božović, državljani Crne Gore. Uhapšeni su i Dragan Slijepčević, Zdravko Rončević i Dragan Doderović, svi sa područja Nevesinja. Ukupno je uhapšeno jedanaest lica u akciji koja se zvala “Maestral”, a Kajmakovićeva je “maestralno” učinila sve potrebno da međunardna kriminalna grupa i to svi uhapšeni budu oslobođeni, iako se radilo o dobro organizovanoj grupi koja se bavila kupovinom i transportom droge preko granica Crne Gore i BiH, odnosno Republike Srpske.


Tužilac koji je vodio cijelu akciju bila je Diana Kajmaković.


2.

Stupila je, preko posrednika, u kontakt sa osumnjičenima, kasnije i optuženima i njihovim advokatima i za veliki novac dogovorila način na koji da se oslobodi narkogrupa, a ona iz cijele priče izađe od Pohlepe još “Deblja”, a oni na slobodu.


Dogovoreno je da uhapšeni budu prvostepeno osuđeni, a drugostepeno pravosnažno oslobođeni. Da bi se to desilo, morali su nestati dokazi - 67,4 kilograma zaplijenjenog skanka, vrijednog “na tržištu” 670.000 KM. Uz to, tokom prvostepenog suđenja advokati, a ni optuženi nisu smjeli ni riječi prozboriti o “nedostatku dokaza”, odnosno namjerno počinjenim greškama pri njihovom otvaranju, kako bi “pokrili Kajmakovićevu”, već sačekati drugostepeni postupak i onda djelovati.


Svi su svoje uloge odigrali maestralno u skladu sa imenom akcije “Maestral”.


3.

Ključnu ulogu imala je Kajmakovićeva koja je nezakonito “otvorila dokaze”. Nakon oduzimanja dokaza oni idu u Tužilaštvo, odnosno Sud, gdje se čuvaju u depozitu. Prije nego se pošalju na vještačenje, u Tužilaštvu se, u prisustvu osumnjičenih i njihovih advokata, prikažu svi dokazi oduzeti od osumnjičenih, sve se zapisnički konstatuje, a kada se konstatuje da je riječ o oduzetim predmetima, oni idu na vještačenje, nakon čega, ukoliko se potvrdi da je riječ, u ovom slučaju o narkoticima, oni postaju dokaz u procesu, nakon podizanja optužnice.


Nakon što je dogovorila sa optuženim i njihovim advokatima da budu oslobođeni, Kajmakovićeva sama otvara dokaze, što ih, po automatizmu, čini nevalidnim, nepostojećim, neupotrebljivim. Jednostavnije rečeno, Kajmakovićeva je na otvaranje dokaza “ZABORAVILA” da pozove osumnjičene i njihove advokate. Kasnije se pravdala da je to učinila nenamjerno.


Zvuči zaista nevjerovatno na šta se usudila, ali tako se desilo i sve je dokazivo.



4.

Nakon što je “ZABORAVILA” da na otvaranje dokaza pozove osumnjičene ona podiže optužnicu protiv njih i Sud BiH im, 27.12.2014., presuđuje ukupno 28 godina kazne.


Prema ovoj presudi, Doderović i Aleksandar Međedović osuđeni su na po četiri godine zatvora, Adis Hadžimahović, Puniša Nikolić, Danilo Božović i Ilija Bumbić na tri godine, a na dvije godine zatvora osuđeni su Mijomir Tomanović, Dragan Slijepčević, Zdravko Rončević i Slobodan Popović.


U Sudu BiH su rekli da su oni proglašeni krivim što su u periodu od novembra 2013. do februara ove godine postali pripadnici organizovane kriminalne grupe, koja je formirana radi neovlašćene međunarodne nabavke, prevoza i prodaje droge.


Doderović, koji je bio vođa ove organizovane grupe, odslužio je ranije kaznu zatvora od 15 godina zbog dvostrukog ubistva, a Slijepčević je proveo deset godina za rešetaka zbog toga što je bombom raznio policijskog tehničara.

Crnogorci Danilo Božović, Aleksandar Međedović i Puniša Nikolić bili su kažnjavani sa po pet do šest godina zatvora zbog zloupotrebe narkotika. Ove kazne koje su ranije dobili svjedoče o kako opasnoj grupi se radi.


5.

Međutim, tada na scenu stupaju advokati optuženih koji su (koja iluminacija) “otkrili” da je Kajmakovićeva bez njihovog prisustva “otvorila dokaze”.


Nakon žalbe na prvostepenu odluku, koja je bila zasnovana na nezakonitom otvaranju dokaza koje je počinila Kajmakovićeva, Sud BiH je 12.11.2015 godine  zbog nedostatka dokaza, oslobodio je optužbe devet lica u predmetu "Dragan Doderović i drugi" koji su bili osumnjičeni za neovlašten promet drogama.


Optužbi su oslobođeni Dragan Doderović, Aleksandar Međedović, Adis Hadžimahović, Mijomir Tomanović, Zdravko Rončević, Puniša Nikolić, Danilo Božović, Ilija Bumbić i Slobodan Papović.


Ovakvu odluku vijeće je donijelo zbog nedostatka dokaza optužbe jer Tužilaštvo BiH nije uspjelo, isključujući svaku razumnu sumnju, dokazati krivicu optuženih.


Troškovi krivičnog postupka, kao i izdaci optuženih i branilaca padaju na teret budžetskih sredstava.


6.

Tako je, na neslavnom kraju ovog slučaja, država sve platila, odnosno građani koje ta ista država, vođena teškim kriminalcima, nemilosrdno izrabljuje. 


KoltDiana/SkajTetka/NarkoMajka - Evolucija Diane Kajmaković od Lažnog Dizelaša do Čistog Kokaina (02.06.2022.)



Piše: Slobodan Vasković


1.

Suština instinkta je u tome da on djeluje potpuno odvojeno od razuma, jedan je od najčuvenijih citata Čarlsa Darvina, tvorca teorije evolucije.


Diana Kajmaković ostala je poodavno bez razuma, jer je uplivala u duboke kriminalne vode, a instinkti su joj prestali da rade kada je sebe nametnula za šefa istraga “Skaj” i Anom” aplikacija, zbog činjenice da je i sama posjedovala “Skaj”.


Očito je mislila da je sve samo malo ozbiljnija istražna šala i da će joj i ovaj put proći njeni kriminalni načini rješenja. Dramatično loša procjena koja će je odvesti direktno na robiju.



2.

Diana Kajmaković, v.d. zamjenik Glavnog tužioca Tužilaštva BiH, prije par dana isključena je iz svih istraga što se vode na osnovu dešifrovanih “Skaj” i “ANOM” aplikacija, jer se njeno ime pojavilo u “Skajaplikaciji”, kako je to potvrdio i v.d. glavnog tužioca BiH Milanko Kajganić, navodeći da je Kajmakovićeva otkrivena “u komunikaciji između dvije kriminogene osobe”.


Suptilno o "skidanju glave", nema šta, iako je Kajmakovićeva jedna od kriminalnih Kapitalaca u institucijama BiH.


Napisao sam o tome seriju tekstova i prije nego je suspendovana, svi su bili vezani za njene “Skaj” veze, a Pandorina kutija će se tek otvoriti kada se krene sa iščitavanjem njenih razgovora i poruka sa lične “Skajaplikacije” koju je posjedovala.


3.

Nije Kajmakovićeva teški kriminalac od juče, već joj je tužilačka funkcija služila za pljačkanje pljačkaša naroda, što je čini višestruko gorom od njih. Kakav paradoks - Kajmakovićeva je za novac, gotovo pa svakog ko je imao dovoljno da plati, ili oslobađala ili išla na minorne kazne ili je predmete koje je vodila, nakon što “ubere” narukvicu, vraćala na entitetska tužilaštva gdje su se oni, velikom većinom, gubili u dubini ladica.

4.

Prije nego sam je nazvao “SkajTetka”, imala je, u Podzemlju kojem pripada, vrlo vrlo zanimljiv nadimak - KoltDiana!


5.

Dva su razloga za to - kada su joj davali novac da ne bi riješila predmet, da bi svoje tužilačke ovlasti pretvorila u poslovne i finansijske, posezala je rukom za parama brže nego, svojevremeno, Bili Kid za koltom.


6.

Drugi razlog je akcija “Kolt” u kojoj je 31.01. i 01.02. 2016. godine uhapšeni trinaest osoba zbog toga što su biodizel, “obogaćen” aditivima, prodavali kao gorivo, preciznije kao lažni dizel.



7.

“Naftnu mafiju”, kako su ih mediji tada nazvali, predvodili su Milan Radovanović i Siniša Straživuk iz Banjaluke, te Josip Skoko iz Gradiške koji su, kako je procijenjeno, prodajom lažnog dizela oštetili budžet BiH za cca tri miliona KM. To je minimalni iznos štete, jer je pitanje koliko je vozila, što su koristili njihov lažni evrodizel, uništeno. 


Uhapšeni su, zajedno sa još deset osoba, na zahtjev Uprave za indirektno oporezivanje BiH, a po nalogu Tužilaštva BiH. Uhapsili su ih pripadnici MUP RS. Predmet je vodila Diana Kajmaković. 


8.

Sud BiH čak je odredio jednomjesečni pritvor Milanu Radovanoviću, Siniši Straživuku i Josipu Skoki, “osumnjičenim za poresku utaju ili prevaru, zloupotrebu ovlaštenja u privredi i obmanjivanje kupaca”.


Bila je to davno uigrana taktika Kajmakovićeve - pritvor za omekšavanje novčanika osumnjičenih, a ne lično osumnjičenika.


9.

I zaista, novčanik Milana Radovanovića vrlo teško je prihvatao da bude pritvoren, posebno da odleži nekoliko godina na robiji, te je, preko posrednika (čije ime mi je poznato, ali biće još nastavaka - da ne otkrivam sve odjednom), dogovorio sa Kajmakovićevom dil  - Sto hiljada KM da “Kolt” zahrđa, odnosno da se ona riješi predmeta tako što će ga prebaciti na OJT Banjaluka, gdje je “nestao”.


Radovanović je “potegao” Sto hiljada KM, KoltDiana je još brže “potegla” za parama i slučaj je “riješen” - prebačen je na OJT. 


10.

To je samo jedan u nizu slučajeva u kojem je KoltDiana zaista prebrzo “potegla” za parama, pa nije ni čudo što gotovo da i nema procesiranih djela privrednog kriminala.


Vremenom je postajala sve alavija, pa sami zamisite kolike cifre je “potegla” od Aleksandra Mičića, Ace Makedonca, sa kojim se nekoliko puta tajno sastajala ili, pak, za skrivanje kripte Nenada Nešića.


Prava “NarkoMajka”!!!


11.

O tome uskoro opširnije, a sad da se vratim lažnim dizelašima.


Aprila 2016. godine procijenjeno je da su na lažnjaku zaradili oko tri miliona KM, nakon što su uvezli oko 300.000 litara baznog ulja koje su prodavala kao evrodizel na šest pumpi u Republici Srpskoj.


Istragom je, kako je tada saopšteno, utvrđeno da su za uvoz ulja bili zaduženi Straživuk i Radovanović. Oni su tokom 2015. godine putem firme "Lider oil" uvozili "sirovinu" iz Italije i Srbije. Ulje je uvoženo i preko firme "Reuninon", čiji je rad organizovao Skoko. Suosnivač “Reuniona” je Radovanović. 


Nakon uvoza, Stošević je putem preduzeća "Tehnošped" organizovao prevoz ulja do benzinskih pumpi "Agrovoće", vlasništvo Dragana Milovanovića. Na njegovim pumpama u Kozarcu, Modriči, Zenici, Zvorniku i Milićima ulje je prodano kao evrodizel. (nastaviće se)