петак, 4. април 2025.

Dodik potpuno izgubio kontrolu nad samim sobom nakon sankcija Njemačke i Austrije: Ana Lirman, ministarka Njemačke proglašena za “personu non grata” u RS; Lirmanova je otkazala sastanke i na putu je za Sarajevo


Piše: Slobodan Vasković


Milorad Dodik potpuno je izgubio kontrolu nad svojim ponašanjem nakon što su mu Njemačka i Austrija uvele sankcije, o čemu svjedoče njegove izjave i postupci u vezi sa njemačkom ministarkom Anom Lirman.


“Kao i svaki nepoželjni posjetilac, njemačka ministarka Ana Lirman kradom je došla u Banjaluku, da bi se u podrumu sastala sa svojim pulenima. Na šta je spala nekada moćna Njemačka. Očekujem da će je policija Republike Srpske ubrzo zauvijek ispratiti iz Republike Srpske - istakao je Dodik na svom “X” nalogu.


Dodik me govori istinu, jer je Lirmnova došla u dvodnevnu posjetu Banjaluci pod pratnjom MUP-a RS. 


Vlada RS je održala telefonsku sjednicu na kojoj su ministarku Lirman proglasili “personom non grata” i naložila MUP RS da ministarku Lirman “isprati van granica” entiteta.



Lirmanova je trebala, između ostalih, imati sastanak sa Igorom Crnatkom koji je zakazan u prostorijama Narodne skupštine RS.


Međutim, Dodik je lično zabranio održavanje sastanka Crnatka i Lirmanove u parlamentu RS, te je on trebalo da se održi u prostorijama PDP-a, ali je sastanak otkazan. 


Lirmanova je prekinula posjetu Banjaluci i otputovala.